"Sukces jest w drodze...cel, to nagroda za przebyte kilometry!"

05:03

Fryderyk Karzełek "Pieniądze są sexy!" - książka, którą musisz mieć!


Książki można podzielić na dwa, zasadnicze rodzaje.
Te, które się czyta, pozyskując niezbędną często 
do życia wiedzę z danej dziedziny oraz te, które 
poza jej pozyskiwaniem dosłownie 
pochłania się całym sobą; zatraca w każdej 
linijce tekstu, zapominając kompletnie o otaczającym 
nas świecie i jego 
problemach (czy też naszych problemach).

W swoim życiu przeczytałem setki książek. 
Każda z nich w pewien sposób odcisnęła się w 
moim umyśle czy to przez zasób wiedzy, 
dzięki której mogłem ruszyć naprzód, czy to 
przez pryzmat autorytetu osoby piszącej lub 
zestaw technik i narzędzi, pozwalających 
na dokonanie niezbędnej do szczęśliwego i pełnego 
sukcesów życia wewnętrznej zmiany.

Człowiek uczy się przez całe życie.
Tym bardziej ten, który rozwój osobisty stawia na bardzo ważnym miejscu w hierarhi i uważa, że bez stałego aktywizowania swojego mózgu nie będzie mógł niczego sensownego osiągnąć. Mam za sobą 12 lat doświadczenia w branży usług finansowych. Byłem Prezesem, V-ce Prezesem, Pełnomocnikiem i udziałowcem kilku spółek zarówno na terenie kraju, jak i w Niemczech czy na Cyprze. Ponadto od 2001 roku prowadzę również własną, jednoosobową działalność gospodarczą w sektorze alternatywnych źródeł finansowania potrzeb moich klientów. Od 3 lat natomiast, równolegle zajmuje się life coachingiem i staram się pomagać swoim klientom w całej Polsce w dokonaniu radykalnych zmian w ich dotychczasowym życiu.

Myślałem, że o finansach, zwłaszcza osobistych i edukacji finansowej oraz o rozwoju wewnętrznym wiem może nie wszystko, ale zdecydowanie bardzo wiele. No właśnie...myślałem...


Jak bardzo się pomyliłem, uświadomiła mi dopiero lektura książki Fryderyka Karzełka
pt. „Pieniądze są sexy!“, którą przeczytałem jednym tchem w ciągu tylko jednego wieczoru!

Od bardzo dawna żadna książka nie spowodowała, że zapomniałem kompletnie o wszystkim i wszystkich, którzy mnie otaczają. Po prostu zamknąłem się w swoim pokoju i w ciszy dosłownie „pożerałem“ każdą, pojedynczą literę, linijkę czy akapit, kontemplując jednocześnie wszystko, co właśnie zostało zaserwowane mojemu umysłowi.

W dzisiejszym wpisie chciałbym przybliżyć Wam nieco samą postać autora, jak i gorąco przekonać Was do wejścia w posiadanie tego - moim skromnym zdaniem, dzieła dla każdego, kto chce być świadomy i realizować swoje cele w dowolnej, nie tylko związanej z finansami dziedzinie życia.

Odnoszę się do treści książki nie przez pryzmat hurraoptymizmu, ale na kanwie mojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego i życiowego zarazem. W książce „Pieniądze są sexy!“ bowiem, znalazłem kilka odniesień do mojej własnej myśli twórczej, którą przedstawiłem w pierwszym e-booku’u mojego autorstwa pt. „Manifest Zwycięzcy“, a dotyczących min. pozytywnego egoizmu czy roli i ważności podejmowania decyzji w twórczym procesie zmiany. 

Zatem do rzeczy...


Fryderyk Karzełek to postać, którą bezwzględnie należy poznać, jeśli komukolwiek zależy na tym, aby wprowadzać w swoim życiu daleko idące zmiany. Tego jestem absolutnie pewien!

Pana Fryderyka „poznałem“ całkiem niedawno i całkowicie przez przypadek, dzięki największemu (co do tego nie mam wątpliwości) osiągnięciu współczesnego człowieka, jakim jest internet. 
Początkowo myślałem, że jest on tylko jednym z kolejnych „guru“, mówców motywacyjnych, którzy chcą zaserwować nam kompilację frazesów o tym, jak żyć, aby ... żyć. Ze względu na fakt, że jestem na wskroś pragmatyczny i wszystkiego muszę „dotknąć“ i poznać niejako organoleptycznie (nie na darmo mam na imię Tomasz...), postanowiłem nieco zgłębić temat związany z Panem Fryderykiem Karzełkiem. Obejrzałem wiele jego wystąpień. I wiecie co? Podobnie, jak w przypadku myśli, że wiem wiele o finansach, również i w tym przypadku bardzo się pomyliłem!

Ponieważ jednak mój dzisiejszy wpis dotyczyć ma książki, a nie osoby jej autora, dość wspomnieć, że Fryderyk Karzełek ma przebogate doświadczenie, ciekawą historię życia opartą nie tylko o spektakularne sukcesy, ale również przykre i dotkliwe porażki, a na dzień dzisiejszy z powodzeniem prowadzi i zarządza dziesięcioma spółkami i jest cenionym money coachem.
Nie musisz mi jednak wierzyć na słowo. Przekonaj się sam, oglądając trzy materiały video, które załączam poniżej.A teraz wracamy do książki „Pieniądze są sexy!“.


Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z czymś „poważnym“. Wystarczy spojrzeć na trzy recenzje zamieszczone na tylnej okładce, aby przekonać się, że to nie tylko kolejny zestaw „pustych technik“, ale jak najbardziej profesjonalny podręcznik tym bardziej rzeczowy, że pisany przez pryzmat autentycznych doświadczeń autora.

To, co uderza czytelnika już na samym początku przygody z książką to fakt, że jest napisana prostym, czasem żartobliwym i nieco „ciętym“ językiem, który bez najmniejszego problemu trafia dokładnie tam, gdzie jest adresowany. Do myślących umysłów, ale również do serc. Każda kolejna strona powoduje, że chcemy więcej i więcej i więcej...i właśnie to dostajemy! 

Nie uświadczysz tam klasycznego, znanego z wielu tego typu poradników „wodolejstwa“, gdzie frazesy płyną szerokim strumieniem. Nie. Stanowczo to nie tego typu twórczość. Zamiast tego dowiesz się na czym tak naprawdę polega szczęśliwe życie pełne sukcesów - nie tylko finansowych. Mimo, że tytuł książki może sugerować jej główny cel, to traktuje ona nie tylko o pieniądzach. 

Ok. Powiesz teraz, że przecież i tak nie ma jednego, słusznego i całkowicie pewnego sposobu na szczęsliwe i bogate życie. Nie ma też jednego wzoru czy schematu, dzięki któremu każdy na świecie osiągnie finansową niezależność. I będziesz miał w tym momencie stuprocentową rację, ale czy oznacza to, że nie ma żadnej drogi, żadnej możliwości, aby jednak mimo wszystko udało się to osiągnąć? Otóż jest. Ta droga istnieje, a „Pieniądze są sexy!“ jest mapą - nawigacją, która może Cię przez nią poprowadzić aż do osiągnięcia wymarzonego, upragnionego celu!

Czego dowiesz się z lektury książki? 


Po pierwsze poznasz sześć obszarów swojego życia, w których musisz pracować, aby dokonać prawdziwej, wewnętrznej zmiany, skutkującej efektami w zewnętrznym, materialnym świecie. Te obszary, to: praca, zdrowie, relacje międzyludzkie, czas wolny, permanentny rozwój osobisty i finanse, które wyrażone zostały w sposób graficzny, dzięki autorskiemu rozwiązaniu Fryderyka Karzełka zwanemu „heksagonem szczęścia“.

Heksagon szczęścia działa. Sam również go stosuje od krótkiego czasu, a już w pewnych aspektach zmienił diametralnie moje życie (dzięki zrozumieniu zasad zakończyłem min. trwający cztery lata toksyczny związek!). Jeśli chcesz przeczytać o moim heksagonie szczęścia, wystarczy, że klikniesz TUTAJ.

Po drugie, poznasz również sześć systemów zarabiania pieniędzy. Będziesz mógł jasno określić, w którym systemie dziś generujesz dochody, a także otrzymasz wskazówki, niezbędne do tego, aby sukcesywnie, w perspektywie określonego czasu przechodzić do kolejnych systemów, dających Ci w efekcie nie tylko niezależność, ale prawdziwą finansową wolność.


Po trzecie, nauczysz się jak kontrolować własne emocje. To niezwykle istotna rzecz, dzięki której uwolnisz się od ograniczających Cię dziś schematów myślowych. 


Po czwarte, dowiesz się, że większość nie ma racji oraz, że szkodliwe kody kulturowe i więzy systemowych kajdan społecznych można zerwać po to, aby wreszcie zacząć żyć pełnią własnego, a nie cudzego życia.


Po piąte, poznasz dziesięć kroków do finansowej wolności.


A to tylko najważniejsze moim zdaniem elementy całego opracowania, które powinno..., inaczej musi znaleźć się w każdej domowej bibliotece. Książka ta winna stać się kompendium wiedzy, swego rodzaju przewodnikiem po życiu dla każdego myślącego człowieka, który w sposób świadomy chce kreować własne życie, pozbawione jakichkolwiek ograniczeń.

To, co dalej napiszę musi zostać poprzedzone pewnym krótkim wyjaśnieniem.

Osobiście jestem ateistą i nie zgadzam się z formułą życia, sterowanego za pomocą losu (fatum), czy swego rodzaju „widzi mi się“ niewidocznego bytu, na istnienie którego nie ma żadnych empirycznych dowodów, a są jedynie dogmaty czy przemyślenia jednej z najbardziej zepsutych moralnie instytucji w historii ludzkości, winnej śmierci tysięcy ludzi i każdego dnia ograniczającej świadome myślenie wyznawców propagowanych przez nią idei. Takie jest moje zdanie. Ty rzecz jasna masz prawo do swojego i właśnie na tym polega wolność myśli i słowa.

Mimo takiego, a nie innego stosunku mojej osoby do instytucji, czy serwowanych przez nią „prawd“ objawionych, potrafię oddzielić ziarna od plew i uznać, że niektórzy jej przedstawiciele są lub byli światłymi ludźmi, doskonałymi myślicielami i fenomenalnymi mówcami. Jedną z takich osób był nie żyjący już Jan Paweł II - papież Polak, Karol Wojtyła. Dlaczego przy okazji recenzji książki Fryderyka Karzełka wspominam właśnie tę osobę? Gdyż Karol Wojtyła cechował się fenomenalną zdolnością mówienia do ogółu, trafiając zarazem do serc i umysłów każdego, kto miał okazję choć raz w życiu słuchać go na żywo indywidualnie. Jego słowa, choć mówione do setek słuchających go wiernych, trafiały celnie i bezpośrednio do każdego z osobna dokładnie w taki sposób, jakby odbywał audiencję osobistą.

Podobnie jest w przypadku treści i przekazu recenzowanej w dzisiejszym wpisie książki. Już przeczytały i w przyszłości przeczytają ją mam nadzieje setki, a może i tysiące osób. Mimo, że Fryderyk Karzełek opisuje w niej okoliczności, zdarzenia, mechanizmy i narzędzia kierowane do ogółu czytelników, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że każde słowo jest kierowane właśnie indywidualnie do nas! To tak, jakby autor pisał inną książkę specjalnie dla każdego, pojedynczego czytelnika. Poza wiedzą, to właśnie sposób przekazu treści sprawia, że zestaw proponowanych przez autora rozwiązań trafia w samo sedno!

Kończąc dzisiejszy wpis chciałbym zdecydowanie i jednoznacznie zaakcentować, że wszystko to, o czym przeczytasz w książce Fryderyka Karzełka „Pieniądze są sexy!“ działa w 100% i może zostać wykorzystane przez Ciebie bez względu na to, na jakim etapie swojej życiowej drogi się dzisiaj znajdujesz. Więcej, używając słów samego autora, techniki, rozwiązania i narzędzia, dzięki którym całkowicie, diametralnie i na zawsze odmienisz swoje życie są proste! Ale... nie są łatwe... 

Polecam Ci tę książkę z całego serca. 


Jeśli jesteś człowiekiem, który myśli i rozumie.

Jeżeli czujesz, że właśnie dziś jest ten moment, aby całkowicie zacząć zmieniać swoje własne życie, to dostajesz do ręki gotowe opracowanie na to, w jaki sposób tego dokonać.

Co również ważne, nie są to wesołe przemyślenia czy autorskie dygresje zza oceanu, ale rzetelne i twarde techniki rodaka, który - jak dowiesz się z treści samej książki, z niejednego pieca chleb jadł.

Książkę Fryderyka KarzełkaPieniądze są sexy!“ możesz nabyć, klikając poniższy link:Teraz wystarczy, że podejmiesz decyzję. 


Jak ważne są w naszym życiu decyzje i jakie konsekwencje rodzi ich podejmowanie (lub zaniechanie - brak decyzji w danym zakresie jest również decyzją!), opisałem w swoim pierwszym e-book’u „Manifest Zwycięzcy“, fragment którego przytoczę Ci na zakończenie dzisiejszego wpisu:

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale podejmowanie decyzji jest w Tobie i Twoim życiu zakorzenione od wczesnego dzieciństwa. Jest tak samo naturalnym procesem jak oddychanie czy ruch gałek ocznych, podążających za obiektem Twojego zainteresowania.
Decyzję rzecz by można podejmujesz od zawsze. I pewnie trudno będzie Ci uwierzyć, że to właśnie one - mniej lub bardziej przemyślane, motywowane różnymi czynnikami czy okolicznoścmiami spowodowały, że dziś jesteś dokładnie w tym a nie innym miejscu. To decyzja z przeszłości spowodowała, że pracujesz jako np. budowlaniec, a poprzedzona była również decyzją o wyborze szkoły, którą ukończyłeś. Ta sama decyzja jest odpowiedzialna za Twoje obecne życie osobiste - jeśli do dzisiaj jesteś „singlem“ mimo ukończonych 40 lat to tylko dlatego, że w którymś momencie swojego życia podjąłeś taką decyzję“.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, zachęcam do komentowania wpisu i życzę samych sukcesów w życiu i wprowadzaniu do niego niezbędnych zmian!

8 komentarzy:

 1. Spadłeś mi z nieba... Przyznaj się, skąd wiedziałeś, że czegoś takiego szukam? :D Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo proszę! Przyznaje się, że nie mam zdolności telepatycznych;) niemniej po przeczytaniu tej książki stwierdziłem, że wiedza, jaka jest w niej propagowana nie może pozostać nie do osiągnięcia dla większego grona użytkowników. Dlatego pozwoliłem sobie popełnić tę recenzję, oczywiście za wiedzą również autora samej książki. Pozdrawiam Cię serdecznie, życzę udanej lektury i wprowadzania jej treści w życie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie lubię takie książki, więc obawiam się, że będę chciała ją mieć. Ale chyba w papierowym wydaniu, bo za dużo ebooków już kupuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klikając w link z wpisu zostaniesz przeniesiona na stronę sklepu p. Fryderyka, w którym dokonasz zakupu papierowej wersji książki. Poza tym doradzam śledzić fp autora - czasami zdarza się, z różnych okazji, że możesz otrzymać książkę całkowicie za darmo. Niemniej cena absolutnie nie przeraża a treść wręcz przeciwnie - PRZERAŻĄ ale jak najbardziej pozytywnie:)

   Usuń
 4. Przyznam się, że nie słyszałam wcześniej o panu Fryderyku. Bardzo zaciekawiła mnie książka jak i postać autora. Dopisuję tę pozycję do mojej czytelniczej listy :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ten komentarz. Pan Fryderyk jest specyficznym człowiekiem, którego przekaz na długo zapada w głowę i daje do myślenia.

   Usuń
 5. Nie znałam ani książki, ani autora. Bardzo się cieszę, że wpadłam do Ciebie. Ciebie też nie znałam ;-)Będę zaglądać częściej, tym bardziej że ostatnio bardzo intensywnie poszukuję treści rozwojowych. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam serdecznie do regularnych odwiedzin:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Twój Osobisty Trener Sukcesu! , Blogger