"Sukces jest w drodze...cel, to nagroda za przebyte kilometry!"

10:00

Srebrna inwestycja w oszczędzanie.



Srebro - inwestycja i oszczędzanie zarazem.

Czasy są niepewne... dziwne i nie do końca zrozumiane działania rządów tego czy innego kraju, niestabilna gospodarka światowa, groźba wojen o podłożu migracyjnym... to wszystko nie brzmi obiecująco! 
O czym należy pamiętać kiedy rozmawiamy o pieniądzach? Pieniądz to tak naprawdę nic innego, jak "zadrukowany" kawałek papieru. Od "zwykłego" papieru odróżnia go tylko rządowa gwarancja wartości w ustalonej wysokości. Zwyczajnie ktoś kiedyś tak się umówił. Pieniądz zawsze można "dodrukować", choć w cywilizowanych krajach w chwili obecnej jest to całkowicie nie do pomyślenia, jednak jeśli trochę żyjesz na świecie wiesz, że takie przypadki miewały miejsce w przeszłości!
O tym w jaki sposób odkładać pieniądze i bidować "finansową poduszkę bezpieczeństwa" pisałem w poprzednim poście. Dzisiaj krótko o swego rodzaju inwestycji alternatywnej i oszczędzaniu, tj. lokowaniu nadwyżek w coś znacznie bardziej "stałego" i wartościowego niż pieniądz drukowany. Mowa o srebrze! Srebro, zwane również "złotem dla ubogich" z racji znacznie niższych cen staje się coraz bardziej doceniane przez inwestorów na całym świecie - zarówno indywidualnych (Ja czy Ty), jak i korporacyjnych. Jak zatem inwestować w srebro, co kupować i dlaczego akurat biały metal?

Po 1: srebra (ani złota czy platyny) nie można "dodrukować" w przeciwieństwie do pieniędzy. Jest to metal szlachetny pochodzenia naturalnego.
Po 2: popyt na srebro w niedalekiej perspektywie czasowej z pewnością będzie charakteryzował się stałą stopą wzrostu, co w sposób bezpośredni przełoży się na wzrost jego cen. Spowodowane jest to min. faktem, że wydobycie srebra jest bardzo kosztowne i w zasadzie samodzielnie nigdy się go nie wydobywa (a jedynie "przy okazji" wydobycia innych metali i rud), a także tym, iż srebro (w przeciwieństwie do złota, które "leży i świeci") ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle i medycynie (min. ze względu na swoje właściwości antybakteryjne. Srebro jest również najlepszym z przewodników elektrycznych). Twój, mój, Twoich znajomych - każdego człowieka na świecie telefon komórkowy, telewizor czy samochód zawiera śladowe ilości srebra, bez którego zwyczajnie nie mógłby działać! Ilość segmentów gospodarki przemnożona przez ilość sprzętów, do konstrukcji których wymagane jest srebro, a także rosnące zapotrzebowanie klientów (rosnąca konsumpcja) w niedalekiej przyszłości odbiją się na cenach srebra. Oczywiście w tendencji zwyżkowej.
Po 3: srebro jest dziś w Polsce relatywnie tanie (choć obarczone podatkiem od towarów i usług VAT) w porównaniu do złota, więc praktycznie każdy może pozwolić sobie na regularne zakupy, nie obciążając portfela kwotą wyższą niż 150 złotych miesięcznie.
Po 4: kupując srebro w postaci, którą opisze poniżej masz ponadto możliwość obcowania z "pięknem" - oczywiście jest to powód dość subiektywny, ale z pewnością nie bez żadnego znaczenia!

OK. Zatem podjąłeś już decyzję, że od nowego roku zaczynasz kupować srebro. Ale... co masz kupować? Według mnie (tak właśnie robię) najlepszą formą lokowania nadwyżek kapitału są srebrne monety bulionowe (czyli takie, które są denominowane w walucie kraju emitenta). W 99% przypadków wykonane są z kruszcu najwyższej próby (999 lub 999,9), bite przez znane światowe mennice i posiadają rządową gwarancję czystości srebra i wagi kraju, na zlecenie którego zostały wyemitowane. Oczywiście aby w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba można było zgromadzoną kolekcję sprzedać bez najmniejszego problemu, powinieneś skupić się na monetach znanych, przy czym definitywnie odradzam w tym miejscu zakup polskich "lustrzanek", emitowanych przez NBP!
Jeżeli nie jesteś numizmatykiem i chcesz nabywać walory ze srebra wyłącznie w celach lokacyjnych, to najlepiej zrobisz kupując monety opisane poniżej:

- Amerykański Orzeł: USA
- Kanadyjski Liść Klonowy: Kanada
- Wiedeńscy Filharmonicy: Austria
- Koala Australijska: Australia
- Chińska Panda: Chiny.

Wszystkie w/w monety są monetami bulionowymi, wykonanymi ze srebra najwyższych prób i mają wagę 1 uncji (1 Oz). 1 uncja to 31,1 grama i jest to standardowa jednostka wagi używana przez światowe mennice.
Koszt pojedynczej monety nie przekracza kwoty 150 złotych brutto (z Vat -em) wraz z przesyłką. Zakupu możesz dokonać u jednego z renomowanych polskich dostawców, jak np:
- portal e-numizmatyka
- Mennica Wrocławska
To sprawdzeni sprzedawcy i z pewnością się na nich nie zawiedziesz. Ponadto każda, pojedyncza monety jest certyfikowana.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Twój Osobisty Trener Sukcesu! , Blogger